آشنایی با دستگاه RF واژن

 دستگاه RF واژن

در گذشته جهت هرگونه اقدام درمانی یا زیبایی راهکارهای تهاجمی یا جراحی را به‌عنوان گزینه نخست برای بیماران در نظر می‌گرفتند، اما امروزه به‌دلیل پیشرفت‌هایی که در زمینه پزشکی به وجود آمده است، پزشکان درصدد آن هستند که روشی غیرتهاجمی با حداکثر تاثیرگذاری را برای بیماران خود انتخاب کنند.

سستی و تغییرات ظاهری واژن در خانم‌ها می‌تواند به‌دنبال بارداری و به ویژه زایمان طبیعی و حتی تنها با افزایش سن و به‌مرور زمان ایجاد شود. استفاده از دستگاه RF، یکی از راهکارهای درمانی در این زمینه است که به‌صورت غیرتهاجمی، مشکلات ایجاد شده در واژن را برطرف می‌کند.

منظور از سستی یا شل شدگی واژن چیست؟

همانطور که گفته شد سستی واژن به‌علت کشیدگی واژن ایجاد می‌شود که این کشیدگی می‌تواند در اثر زایمان طبیعی، بارداری ایجاد یا حتی با گذشت زمان پوست دچار کشیدگی و شل شدگی شود.

این مشکل می‌تواند تاثیر زیادی در احساس خانم‌ها در حین رابطه جنسی داشته باشد و علاوه بر این بر سلامت آنها نیز تاثیرگذار است. به‌طور مثال دیواره‌های واژن جهت کنترل ادرار و مثانه نقش بسیار مهمی دارد، هنگامی که دیواره‌های واژن کارایی و عملکرد خود را مانند گذشته نداشته باشد، فرد دچار بی‌اختیاری ادرار خواهد شد.

استفاده از دستگاه RF برای چه افرادی مناسب است؟

این نوع درمان جهت رفع نواقصی‌های ایجاد شده در واژن به کار می‌رود، به‌طور کلی برای افرادی مناسب است که با مشکلاتی همچون موارد زیر روبه‌رو هستند:

  • خانم‌هایی که به‌دنبال شلی و تغییر شکل واژن اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده‌اند.
  • همانند گذشته از رابطه جنسی خود لذت نمی‌برند و خواستار بازگشت لذت جنسی در رابطه خود هستند.
  • خانم‌هایی که به‌دلیل خشکی و سوزش واژن به‌ویژه به‌دنبال یائسگی مواجه هستند.

آیا سن خاصی برای انجام این نوع روش درمانی در نظر گرفته شده است؟

سن و محدودیت خاصی برای استفاده از دستگاه RF در نظر نگرفته شده است، در واقع هرکس در هر سنی با مشکلاتی بافت واژن خود روبه‌رو شده است، می‌تواند از این روش درمانی بهره گیرد. اما نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد، این است که فردی که تجربه زایمان داشته است، قطعا نتیجه بهتری را نسبت به کسی که سن کمتری دارد و فرزندی به دنیا نیاورده است، شاهد خواهد بود. همچنین در سن حوالی یائسگی و بعد از یائسگی نیز دوره‌ای است که می‌توانند بهترین نتیجه را شاهد باشند.

دستگاه RF
آشنایی با دستگاه RF

نحوه درمان با استفاده از دستگاه RF چگونه است؟

در این جوانسازی واژن با RF پزشک ابزاری کوچکی را که به‌اندازه یک مسواک است، در دهانه واژن قرار داده و در اطراف واژن آن را حرکت می‌دهد. در حین درمان بیمار هیچ‌گونه احساسی نخواهد داشت و همراه آن نیز خنک‌سازی نیز توسط این دستگاه انجام می‌شود.

به‌طور کلی این روش درمان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه انجام می‌شود که در طی آن بیماران اغلب احساس راحتی دارندو هیچگونه دردی را در طول درمان احساس نمی‌کنند. برخلاف روش‌های تهاجمی هیچگونه جراحت، زخم، برش و.. برای بیمار انجام نمی‌گیرد و به‌صورت کاملا غیرتهاجمی احیای بافت واژن برای او انجام خواهد شد.

پس از انجام درمان با دستگاه RF چه نتیجه‌ای مشاهده خواهد شد؟

اگر بخواهیم به‌طور ساده برای شما بیان کنیم باید به شما بگوییم پس از انجام این درمان افراد واژنی تنگ‌تر، بافت محکم‌تر و با انعطاف‌پذیری و رطوبت بیشتری خواهند داشت. بافت واژن همانند پوست، نیاز به الاستین و کلاژن سازی برای عملکرد خوب خود دارد.

در نهایت با اقدامات غیرتهاجمی به‌طور طبیعی بافت واژن تحریک می‌شود تا کلاژن و الاستین بیشتری ایجاد کند و در نهایت مشکلات ایجاد شده برطرف شود.

آیا استفاده از دستگاه RF روش درمانی دردناک است؟

بافت واژن با استفاده از این روش درمانی، گرمایی احساس نمی‌شود و در نهایت دردی احساس نخواهد شد همچنین نیازی به مراجعه در بیمارستان ندارد و می‌توان تنها با مراجعه به کلینیک این درمان را انجام داد.

آیا این نوع درمان نیاز به بیهوشی دارد؟

همانطور که گفته شد جوانسازی واژن با RF برای بیماران دردناک نیست، به همین جهت بیهوشی برای بیماران انجام نمی‌دهند، گاهی اوقات ممکن است از بی‌حسی موضعی برای افراد استفاده کنند تا در طول درمان احساس راحتی داشته باشند.

اشنایی دستگاه RF واژن
درمان با دستکاه RF

آیا پس از اتمام درمان نیازی به مصرف مسکن خواهد بود؟

در اغلب مواقع پس از اتمام درمان، درد یا حساسیتی در افراد گزارش نشده است، به همین جهت نیازی به استفاده از داروی مسکن یا هرگونه داروی دیگر برای بیمار نخواهد بود.

آیا پس از درمان نتیجه آن، فورا مشخص خواهد شد؟

از آنجا که در این روش درمانی سعی بر تحریک کلاژن سازی دارند، بلافاصله پس از درمان نتیجه آن کاملا مشخص خواهد شد.

آیا نتایج استفاده از درمان RF دائمی است؟

جهت انجام این نوع روش درمان و مشاهده نتیجه مطلوب بیماران به سه جلسه درمان با فواصل ۲۰ تا ۳۰ روزه نیاز خواهند داشت. همچنین سالی یکبار باید درمان مجددا تکرار شود. نتیجه این درمان در اغلب افراد دائمی است، اما این ماندگاری ممکن است در هر فرد متفاوت باشد، بهتر است برای تاثیر درمانی بیشتر افراد در سال بعد نیز مجدد جوانسازی را انجام دهند تا تاثیر و ماندگاری بیشتری را شاهد باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *