علت کاهش میل جنسی در خانم‌ها

دلیل کاهش میل جنسی در خانم‌ها

خانم‌ها در طول زندگی خود با تغییرات زیادی مواجه می‌شوند که گاهی برخی از این تغییرات می‌تواند در میل جنسی تأثیرگذار باشد، در واقع میل جنسی اغلب خانم‌ها همواره در حال تغییر است. تغییراتی همچون بارداری، یائسگی یا برخی از بیماری‌های خاص می‌تواند در میل جنسی بسیار تأثیرگذار باشد.

گاهی بی میلی جنسی به‌طور مداوم ادامه دارد و برای شخص و شریک جنسی او آزاردهنده است، در این مواقع باید پیگیری‌های لازم انجام گیرد و با متخصص زنان و زایمان در کرج در این خصوص مشورت شود.

کاهش میل جنسی در خانم‌ها با چه علائمی همراه است؟

نمی‌توان تعداد دفعات مشخصی برای رابطه جنسی نرمال و طبیعی در نظر گرفت. گاهی برخی از افراد تصور می‌کنند زمانی که تعداد دفعات رابطه جنسی کمتر می‌شود باید نگران کاهش میل جنسی خود باشند. اما می‌بایست این نکته را در نظر داشته باشند که تعداد رابطه جنسی را نباید ملاک بدانند، گاهی اوقات رابطه جنسی با کیفیتی بین زوجین برقرار می‌شود.

به‌طور کلی علائمی که نشان می‌دهد دچار کاهش میل جنسی شده‌اید، شامل موارد زیر است:

 • علاقه به هیچ نوع رابطه جنسی اعم از خود ارضایی ندارید.
 • هیچ تصور جنسی در ذهن خود ندارید.
 • در خصوص اینکه هیچ فعالیت و میل جنسی ندارید، نگران هستید.
کاهش میل جنسی
کاهش میل جنسی در خانم‌ها

عواملی که می‌تواند در کاهش میل جنسی تأثیرگذار باشد

کاهش میل جنسی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و تنها در دوره خاصی از زندگی خانم‌ها جهت تغییراتی که ایجاد می‌شود، بی میلی جنسی وجود خواهد داشت. تغییراتی که از لحاظ جسمی، عاطفی، روابط و… تحت تأثیر قرار گیرد، می‌تواند در میل جنسی بسیار تأثیرگذار باشد. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص برای شما ذکر خواهیم کرد:

عوامل فیزیکی

دلایلی مانند برخی از بیماری‌ها، تغییرات جسمی و مصرف برخی از داروها می‌تواند در کاهش میل جنسی بسیار تأثیرگذار باشد.

مشکلات جنسی

اگر در حین رابطه جنسی احساس درد دارید و ارضا نمی‌شوید، می‌تواند در کاهش میل جنسی مؤثر واقع شود.

بیماری

وجود برخی از بیماری‌های غیر جنسی مانند آرتروز، دیابت، فشارخون، سرطان، بیماری‌های قلبی و بیماری‌های عصبی می‌تواند در میل جنسی تأثیرگذار باشد.

داروها

مصرف برخی از داروهای تجویزی، مانند داروهای ضد افسردگی مانند سروتونین در کاهش میل جنسی تاثیرگذار است.

سبک زندگی نادرست

مصرف بیش از حد الکل با کاهش میل جنسی ارتباط مستقیم دارد، همچنین سیگار کشیدن جریان خون را کاهش می‌دهد.

تیرگی و بزرگی لابیاها

هرگونه بزرگی و تیرگی لابیاها یا تیرگی واژن می‌تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس و کاهش میل جنسی شود که با انجام عمل زیبایی واژن از جمله بلیچینگ یا لابیاپلاستی باعث افزایش میل جنسی خانم‌ها خواهد شد.

خستگی

گاهی خستگی می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. برخی از افراد به‌دلیل مراقبت از کودکان یا مشغله کاری خسته می‌شوند و این امر می‌تواند در میل جنسی بسیار مؤثر باشد.

خستگی

تغییرات هورمونی

تغییراتی که در میزان سطح هورمون ایجاد می‌شود از دیگر عواملی است که می‌تواند میل جنسی خانم‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. در ادامه عواملی که منجر به تغییرات سطح هورمون در خانم‌ها می‌شود را برای شما ذکر خواهیم کرد:

یائسگی

طی یائسگی سطح استروژن در بدن کاهش می‌یابد و این امر موجب می‌شود که شما علاقه کمتری به رابطه جنسی داشته باشید. همچنین به‌دلیل کاهش استروژن، واژن خشک می‌شود و در نهایت رابطه دردناکی را خانم تجربه خواهد کرد.

خوشبختانه با جوانسازی واژن با RF می‌توان تمامی علائم ناشی از یائسگی که در واژن رخ می‌دهد را برطرف کرد.

بارداری و شیردهی

طی بارداری و شیردهی تغییرات هورمونی ایجاد می‌شود. دقیقا پس از اینکه باردار می‌شوید یا در دوران شیردهی قرار دارید، میل جنسی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین مراقبت از نوزاد و کودک می‌تواند خستگی زیادی را برای مادر داشته باشد و به همین جهت میلی به رابطه جنسی نخواهد داشت.

علل روانی

مشکلات روحی، یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در رابطه جنسی بسیار مؤثر باشد. برخی از عوامل روانی که می‌تواند در کاهش میل جنسی تأثیرگذار باشد به شرح زیر است:

 • اضطراب و افسردگی
 • استرس مالی و کاری
 • اعتماد به نفس پایین
 • سابقه سوء استفاده جنسی
 • تجربه‌ای بد در خصوص رابطه جنسی در گذشته
 • تصور بد از بدن

اگر می‌خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، راهکارهایی از قبیل لابیاپلاستی با لیزر، تزریق چربی به واژن، سفید کردن واژن و غیره را انجام دهید.

تغییرات هورمونی

مسائلی در خصوص رابطه با شریک جنسی

فراهم کردن مقدمه‌ای در خصوص رابطه جنسی یکی از مسائلی است که آقایان باید توجه بسیاری به این مورد داشته باشند. بنابراین بی توجهی به این مسئله می‌تواند یکی از عوامل اصلی در کاهش میل جنسی باشد. اغلب به‌دلیل عدم توجه به موارد زیر کاهش میل جنسی ایجاد می‌شود:

 • عدم ارتباط اولیه با شریک جنسی
 • وجود درگیری‌ها و مشکلاتی که بین زوجین برطرف نشده است.
 • عدم اعتماد
 • عدم شناخت به نیازهای جنسی

مواقعی که باید به پزشک مراجعه کنید

اگر احساس می‌کنید که مدت‌هاست تمایلی به رابطه جنسی ندارید، بهتر است با پزشک متخصص زنان در میان بگذارید تا مشکل را شناسایی کند و درمانی مؤثر برای شما در نظر بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *