سفید کردن واژن

بسیاری از بانوان اهمیت زیادی به زیبایی خود می‌دهند، تیرگی پوست واژن و کشاله ران از شکایات شایع خانم‌ها می‌باشد که باعث ناراحتی و آزار آنها می‌گردد. سفید کردن واژن با لیزر یکی از بهترین روش‌هاست.

اغلب خانم‌ها در انتخاب روش مناسب جهت روشن کردن پوستی دچار سردرگمی می‌گردند. ما در این مقاله به بحث در رابطه با تیرگی واژن و علل آن و روش‌های موثر در سفید کردن واژن می‌پردازیم. جهت دسترسی آسان و سریع به بخش‌های مختلف مقاله می‌توانید از فهرست زیر استفاده کنید:

فهرست

۱- مقدمه

۲- عوامل زمینه‌ساز تیرگی پوستی

۳- مزایای روشن کردن پوستی

۴- نکات قابل توجه قبل از درمان

۵- سفید کردن واژن با درمان طبی و کرم‌های موضعی

۶- روشن سازی با لیزر

۷- سفید کردن واژن با تکنیک RF

۸- روشن کردن پوستی با تکنیک نانوفات

۹- نکات لازم قبل از تزریق نانوفات

۱۰- مراحل سفید کردن با روش نانوفات

۱۱- اقدامات لازم پس از سفید کردن به روش نانوفات

۱۲- نکات مرتبط با سفید کردن واژن

دکتر میحه قدسی روحانی

مقدمه

تیرگی پوست دستگاه تناسلی و کشاله ران شیوع زیادی در خانم‌ها دارد که درجات خفیف آن اغلب قابل تحمل هستند، اما در موارد شدیدتر به‌ویژه در خانم‌های سفیدپوست می‌تواند باعث ناراحتی و کاهش اعتمادبه‌نفس و همچنین کاهش رضایت جنسی گردد.
امروزه توجه زیادی به روشن کردن واژن می‌شود. رفع تیرگی دستگاه تناسلی نوعی فرایند زیبایی می‌باشد که به روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

عوامل زمینه‌ساز تیرگی پوستی

عوامل متعددی در ارتباط با تیره شدن پوست دستگاه تناسلی و کشاله‌های ران و زیربغل موثر هستند که شامل موارد زیر می‌باشند:

عوامل ژنتیکی

مهم‌ترین علت تیرگی پوست واژن عوامل ارثی می‌باشند که تیرگی پوست با عوامل ژنتیکی اغلب در سنین پایین خود را نشان می‌دهند.

سفید کردن واژن

افزایش سن

با بالا رفتن سن و تغییرات هورمونی مربوط به آن، اختلال در انتشار و میزان رنگدانه‌ها رخ می‌دهد که باعث تیرگی پوست می‌شود.

اختلالات هورمونی و سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

به‌دنبال بهم خوردن تعادل هورمون جنسی زنانه و مردانه تیرگی پوست نواحی بیرونی دستگاه تناسلی، کشاله‌های ران و زیربغل رخ می‌دهد که به این پدیده «آکانتوزیس نیگریکانس» گویند و از شایع‌ترین و مهم‌ترین علل تیرگی پوست می‌باشد.

دلیل اصلی اهمیت آن شیوع بالای سندرم تخمدان پلی‌کیستیک می‌باشد که از جمله عوارض آزاردهنده آن تیرگی پوست می‌باشد و متاسفانه تیرگی پوست در بیماران با سندرم تخمدان پلی‌کیستیک مقاومت زیادی به درمان دارد. این افراد اغلب علائمی مانند چاقی، آکنه و پرمویی نیز دارند.

چاقی

در افراد با وزن بالا، تیرگی پوست به‌علل مختلفی ایجاد می‌شود که یکی از علل برهم خوردن تعادل هورمون‌های جنسی زنانه و مردانه می‌باشد، علاوه بر آن سایش بیشتر پوست دستگاه تناسلی و کشاله ران و زیربغل احتمال تیرگی پوست را افزایش می‌دهد.

 • پوشیدن لباس‌های تنگ و پلاستیکی که خود باعث اختلال بیشتر در تهویه و افزایش تعریق و مرطوب بودن واژن و کشاله ران می‌گردند.
 • دوران باداری و تغییرات هورمونی مربوط به آن که تیرگی در بسیاری از نقاط پوستی مانند شکم، صورت، واژن و کشاله ران و زیر بغل ایجاد می‌شود و متاسفانه بعد از زایمان درجاتی از این تیرگی پایدار می‌ماند.
 • برخی بیماری‌ها مانند سرطان معده، بیماری کوشینگ، بیماری آکرومگالی، اختلالات کبد و تیروئید
 • استفاده مکرر پودر تالک که در بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی وجود دارد.
 • پیاده‌روی و فعالیت‌های روزمره و سایش پوستی
 • استعمال برخی شامپوها، کرم‌ها و لوسیون‌ها
 • کمبود برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی
 • عفونت‌های مکرر واژینال
سفید کردن واژن
سفید کردن واژن

مزایای سفید کردن پوستی

رفع تیرگی نواحی تیره پوست باعث افزایش زیبایی و اعتمادبه‌نفس خانم‌ها می‌گردد که این موضوع اهمیت ویژه‌ای در رابطه جنسی دارد و باعث افزایش میل جنسی و رضایت جنسی بیمار و شریک جنسی او می‌گردد.

نکات قابل توجه قبل از درمان

با توجه به‌علل متعدد زمینه‌ساز تیرگی پوست دستگاه تناسلی و تاثیر زیاد عوامل وراثتی، قبل از شروع درمان توجه به نسبی بودن پاسخ به روشن سازی پوست اهمیت دارد. جهت رسیدن به نتیجه مطلوب لازم می‌باشد که قبل از شروع درمان عوامل زمینه‌ساز را بهبود بخشید که به‌ویژه کاهش وزن در افراد چاق و نیز درمان اختلالات هورمونی در سندرم تخمدان پلی‌کیستیک اهمیت زیادی در افزایش پاسخ‌دهی به روشن سازی پوستی دارد.
در برخی خانم‌ها علی‌رغم انجام موارد فوق و درمان لازم باز هم پاسخ مطلوب ایجاد نمی‌شود و وظیفه پزشک آگاه‌سازی بیمار در این زمینه می‌باشد تا رضایت درونی کامل ایجاد گردد.

سفید کردن واژن با درمان طبی و روش‌های موضعی

استفاده از روش‌های طبی و کرم‌های موضعی جهت سفید کردن پوستی از دیرباز کاربرد زیادی داشته است که عملکرد آنها با تاثیر بر تنظیم میزان و انتشار ملانین پوستی می‌باشد. مزیت اصلی این روش آسان و هزینه بسیار کمتری در مقایسه با درمان‌های غیر دارویی دارد اما پاسخ‌دهی به این نوع درمان اندک و تا حدودی موقتی می‌باشد که همین موضوع جایگاه درمان طبی در روشن سازی پوست را امروزه محدود نموده است.

دسنگاه لیزر

سفید کردن واژن با لیزر

این روش یکی از روش‌های خوب و کارآمد جهت رفع تیرگی نواحی پوست بدن از جمله واژن و زیربغل و کشاله‌های ران می‌باشد و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا می‌باشد.
سفید کردن واژن با لیزر، آسان و غیر تهاجمی بوده و در طی ۱ تا ۳ جلسه انجام می‌شود. در کلینیک دکتر ملیحه قدس روحانی با استفاده از لیزر می‌توانید به درمان تیرگی پوست بپردازید.

سفید کردن واژن با تکنیک RF

روشن سازی پوستی توسط امواج رادیوفرکونسی روشی کاملا بی‌خطر، غیر تهاجمی و در عین حال موثر است. در این متد، امواج RF توسط پروب خاص از دستگاه به پوست ناحیه تناسلی منتقل می‌گردد و با ایجاد گرما و تخریب درمانی منجر به کلاژن سازی مجدد و افزایش جریان خون و در نتیجه سفید سازی پوستی می‌گردد و در عین حال باعث افزایش الاستیسیته و جوانسازی واژن می‌گردد.
این روش در سه جلسه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه‌ای انجام می‌شود و فواصل جلسه‌ها ۲۵ روز الی یک ماه می‌باشد، بعد از انجام RF نیاز به استراحت و مراقبت خاصی نمی‌باشد و هیچ‌گونه ناراحتی و عارضه‌ای برجا نمی‌گذارد.

دستگاه RF

تکنیک نانوفات جهت سفید کردن واژن

این روش کاملا مدرن و با کارایی مطلوب می‌باشد و تحولی عظیم در زمینه جوانسازی و سفید کردن پوستی ایجاد کرده است. در این تکنیک از تزریق سلول‌های بنیادی موجود در بافت چربی خود فرد به نواحی تیره پوستی استفاده می‌شود که باعث تحریک کلاژن سازی و جوانسازی و روشن شدن پوستی می‌گردد. تکنیک نانوفات در رفع تیرگی پوست پاسخ‌دهی بسیار بالا و ماندگاری زیادی دارد.

نکات لازم قبل از انجام تزریق نانوفات

معاینه واژن از جهت عفونت و تبخال و زگیل تناسلی فعال الزامی می‌باشد که در صورت وجود هرگونه عفونتی درمان کامل قبل از عمل توصیه می‌شود.

 • اصلاح کردن موهای زائد چند روز قبل از تزریق نانوفت
 • دوش گرفتن و شستشوی کامل پوستی

مراحل سفید کردن با روشی نانوفت

در ابتدا نیاز به برداشتن مقادیر اندک چربی از بدن بیمار می‌باشد که اغلب از چربی موجود کشاله‌های ران، پهلو یا زیر شکم استفاده می‌شود و قبل از استخراج چربی ناحیه موردنظر به‌طور کامل با بتادین شستشو داده می‌شود و سپس با تزریق موضعی لیدوکائین بی‌حسی لازم انجام می‌شود و با کانول‌های مخصوص و باریک به‌میزان موردنیاز چربی برداشته می‌شود و در مرحله بعد بافت چربی توسط دستگاه مخصوص فراوری شده و سلول‌های بنیادی موجود در آن خارج می‌شوند.
جهت تزریقِ سلول‌های بنیادی آماده شده، ابتدا پوست نواحی تیره بدن به‌طور کامل ضدعفونی می‌گردند و سپس بی‌حسی موضعی انجام می‌گردد و در نهایت با صبر و حوصله، تزریق توسط سوزن‌های بسیار باریک به نواحی موردنظر انجام می‌شود و این سلول‌های بنیادی باعث تحریک کلاژن سازی و جوان سازی و روشن شدن پوستی می‌گردند.

اقدامات لازم پس از سفید کردن به روش نانوفت

 • مصرف آنتی‌بیوتیک و ضدالتهاب لازم
 • رعایت کامل نکات کامل بهداشتی
 • منع نزدیکی به‌مدت ۴ الی ۵ روز

نکات مرتبط با سفید کردن پوستی

بلیچینگ واژن در دختران باکره امکان پذیر می‌باشد و هیچگونه آسیبی به پرده بکارت نمی‌رسد.
انجام این روش مانند هر تکنیک زیبایی دیگری، بهتر است در دوران بارداری انجام نشود و پس از زایمان نیز به‌مدت حداقل ۶ هفته تا انجام سفید کردن فاصله گذاشته شود.
انجام همزمان بلیچینگ با سایر روش‌های زیبایی واژن امکان پذیر می‌باشد، به‌ویژه رفع تیرگی با روش نانوفات در صورت تمایل بهتر است همزمان با تکنیک تزریق چربی به واژن انجام شود تا نتایج مطلوب‌تری حاصل گردد.
در مطب دکتر ملیحه قدس روحانی با استفاده از مدرن‌ترین و بهترین دستگاه‌های روز دنیا می‌توانید سفید کردن نواحی تیره پوستی را با لیزر، تکنیک RF و روش نانوفات تجربه کنید و ما در محیطی کامل مدرن امن و بهداشتی در خدمت شما هستیم.

نانوفت