درمان واژینیسموس در کرج

واژینیسموس یک اختلال جنسی زنانه است که موجب انقباض غیرارادی واژن می‌شود. این مشکل معمولاً با درد هنگام رابطه جنسی، گذاشتن تامپون یا معاینات لگنی همراه خواهد بود.

درمان واژینیسموس در کرج

متخصصان بر این باورند که اختلال واژینیسموس یک مشکل شایع بین زنان است اما معمولاً آن‌ها در مورد این موضوع با پزشک خود صحبت نمی‌کنند. با این حال می‌توان حدس زد درمان این اختلال یکی از چالش‌های زنان است که به واسطه بیماری خود از برقراری رابطه جنسی یا معاینه فیزیکی توسط متخصص زنان واهمه دارند.

واژینیسموس چیست؟

زمانی که عضلات داخلی اطراف واژن دچار کشش غیر ارادی و انقباض شوند، به آن واژینیسموس یا دخول دردناک می‌گویند. انقباض ماهیچه‌های واژن به‌طور ناخواسته هنگام ورود آلت تناسلی، ابزار پزشکی یا تامپون رخ می‌دهد.

زنان زیادی این نوع اسپاسم عضلانی را با درد‌های خفیف یا بسیار شدید و آزاردهنده تجربه می‌کنند. اختلال واژینیسموس کاملاً غیرارادی بوده و به‌دلیل عدم کنترل می‌تواند منجر به ایجاد اضطراب در زنان، احساس ترس هنگام برقراری رابطه جنسی یا معاینه پزشکی شود.

علائم بیماری واژینیسموس:

  • اولین علامت در این بیماری رابطه جنسی دردناک است. در واقع هنگام ورود آلت تناسلی مردانه درد آغاز می‌شود و معمولاً با خروج آن از بین می‌رود. اغلب زنانی که دچار اسپاسم عضلانی ناشی از واژینیسموس هستند، هنگام معاینات پزشکی و گذاشتن تامپون قاعدگی هم با درد نسبتاً شدیدی مواجه خواهند شد.از دیگر علائم بیماری واژینیسموس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • میل جنسی خود را از دست می‌دهند.
  • هنگام برقراری رابطه جنسی ترس و اضطراب شدیدی تجربه می‌کنند.
  • به هیچ وجه نمی‌توانند رابطه جنسی برقرار کنند.
  • واژن هنگام نزدیکی دچار سفتی و سوزش می‌شود.

 

واژینیسموس
درمان واژینیسموس با بوتاکس در کرج:

درمان می‌تواند واکنش ماهیچه‌های اطراف واژن را که دچار کشش شده، کنترل کند. از طرفی راهکار‌های درمانی بیماری واژینیسموس باعث کاهش اضطراب و ترس‌های ناشی از آن می‌شود. پزشک متخصص زنان در کرج برای کنترل این اختلال، درمان پزشکی و درمان خانگی را توصیه می‌کند.
تحقیقات نشان داده که تزریق بوتاکس می‌تواند اسپاسم عضلات کف لگن را برطرف کند. البته برای تأیید صددرصدی این راهکار به تحقیقات بیشتری نیاز است.

هزینه درمان بیماری واژینیسموس با بوتاکس در کرج:

هزینه بوتاکس با توجه به نوع بیماری یا مشکلی که قرار است رفع شود و نیز میزان حجمی که قرار است به ناحیه واژن فرد تزریق شود، متفاوت است. ممکن است در عده‌ای میزان بوتاکس مورد نیاز بسیار زیاد باشد و در عده‌ای دیگر این میزان بسیار کمتر باشد. گاهی بانوان تصمیم به انجام جوانسازی‌های همزمان با بوتاکس واژن هستند که در همان زمان هزینه به این افراد اعلام می‌شود. بنابراین باید برای اطلاع از هزینه بوتاکس واژن از متخصص زنان خود نوبت گرفته و بعد از معاینه جویای این مورد شوید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.