جوانسازی واژن در کرج جراحی و غیر جراحی

جوانسازی واژن لابیاپلاستی

جوانسازی پوست با لیزر یا سایر روش‌های جوانسازی صرفا برای ناحیه صورت نیستند. با افزایش تقاضا و علاقه به جوانسازی واژن در کرج در سال‌های اخیر، تعداد گزینه‌های درمانی موجود نیز افزایش یافته است. روش‌هایی در دسترس هستند که از انرژی فرکانس رادیویی، لیزر یا پرکننده‌ها (فیلرها) برای سفت‌کردن، فرم دادن یا جوانسازی ناحیه تناسلی زنان استفاده می‌کنند. اگر به جوانسازی واژن علاقه دارید، دانستن تفاوت‌های بین گزینه‌های جراحی و غیرجراحی و آن‌چه می‌توانید از نظر نتایج و بهبودی انتظار داشته باشید، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری در مورد بهترین روش درمانی کمک کند.

در طی عمل جراحی جوانسازی واژن در کرج چه اتفاقی می‌افتد؟

انواع مختلفی از روش‌های جراحی جوانسازی واژن وجود دارد و هر کدام بر روی ناحیه متفاوتی از اندام تناسلی تمرکز دارند. لابیاپلاستی بر روی لابیای کوچک تاثیر دارد، حین این عمل قسمت‌های اضافی لابیای کوچک برداشته می‌شود و لابیا متقارن، زیبا و جذاب می‌شود علاوه بر این لابیاپلاستی موجب بهبود عملکرد جنسی نیز می‌شود. اغلب بانوان به علت آویزان بودن لابیای کوچک یا لابیا مینور در زیر لابیای خارجی یا لابیا ماژور، تصمیم به انجام لابیاپلاستی می‌گیرند. لابیا مینور ممکن است در نتیجه زایمان واژینال یا افزایش سن کشیده شود. برخی از بانوان با لابیا مینور بلندتر از حد متوسط ​​متولد می‌شوند که این مورد می‌تواند باعث ناراحتی و بروز مشکلاتی برای آنها شود.

یکی دیگر از روش‌های جراحی جوانسازی واژن، عمل واژینوپلاستی در کرج است. هدف واژینوپلاستی سفت کردن کانال واژن است. حین عمل واژینوپلاستی، متخصص زنان و زایمان در کرج برشی در دیواره واژن ایجاد می‌کند و سپس بخشی از دیواره را برش می‌دهد. با انجام واژینوپلاستی ماهیچه‌های داخلی واژن سفت می‌شوند و به کاهش اندازه کانال کمک می‌کنند. واژن ممکن است در نتیجه زایمان طبیعی، نوسانات هورمونی یا افزایش سن دچار گشادی شود. در حالی که جوانسازی واژن در کرج دارای مزایای زیبایی است، می‌تواند مزایای عملکردی نیز داشته باشد. برخی از زنان پس از واژینوپلاستی، بهبود بی‌اختیاری استرسی ادرار و همچنین بهبود عملکرد جنسی، افزایش لذت جنسی و تجربه ارگاسم شدیدتر را مشاهده می‌کنند.

 

لابیاپلاستی واژینوپلاستی جوانسازی واژن در کرج

در طول جوانسازی واژن بدون جراحی چه اتفاقی می‌افتد؟

چندین روش مختلف جوانسازی واژن کم تهاجمی و بدون نیاز به جراحی موجود است. نوع مناسب روش جوانسازی برای یک فرد، تا حد زیادی به وضعیت و اهداف او بستگی دارد. برخی از زنان، روش‌های جوانسازی واژن غیرجراحی را انتخاب می‌کنند. روش‌های جوانسازی غیر جراحی زیادی وجود دارند از جمله لیزر، تکنیک رادیوفرکوئنسی یا RF، تزریق prp، پلاسماتراپی، کربوکسی تراپی واژن و … .

معمولاً در طول درمان با RF یا لیزر، یک وسیله کوچک (به شکل تقریبی مداد) داخل واژن قرار می‌گیرد و انرژی رادیوفرکوئنسی متصاعد می‌کند. انرژی تولید شده به کلاژن سازی واژن کمک می‌کند، که به نوبه خود موجب سفت شدن دیواره‌های کانال واژن می‌شود. علاوه بر سفت کردن کانال واژن، درمان با RF یا لیزر به رفع بی‌اختیاری استرسی ادرار نیز کمک می‌کند، و حتی خشکی واژن را بهبود می‌بخشد.

روش‌های جوانسازی غیر جراحی، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. همچنین زمان انجام آنها کوتاه است، بنابراین این روش‌ها سرپایی هستند و می‌توانید همان روز به خانه بروید.

گاهی با توجه به وضعیت و شرایط فرد پزشک ممکن است ترکیبی از روش‌های جراحی و غیر جراحی را برای کسب نتیجه عالی پیشنهاد دهد.

 

ریکاوری چگونه است؟

بهبودی پس از جوانسازی واژن با روش جراحی در مقایسه با گزینه‌های غیرجراحی متفاوت است. به طور معمول، دوره نقاهت پس از یک درمان جراحی در مقایسه با درمان غیرجراحی طولانی‌تر است. پس از جراحی واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی، به احتمال زیاد لازم است بین یک تا دو هفته فرد استراحت کند. همچنین باید تا چند هفته پس از جراحی از ورزش، فعالیت شدید و رابطه جنسی اجتناب کند. برای کمک به بهبود سریع ناحیه تحت جراحی، توصیه می‌شود تا چند هفته بعد از جراحی از تامپون استفاده نکنید.

پس از جوانسازی واژن بدون جراحی، می‌توانید انتظار داشته باشید که کمی ناراحتی، به خصوص در روز درمان احساس کنید. معمولاً به داروهای خاصی نیاز نخواهید داشت. مانند جوان‌سازی واژن با جراحی، بهتر است حداقل تا یک هفته پس از درمان، از ورزش، رابطه جنسی و استفاده از تامپون خودداری کنید.

 

جوانسازی واژن در کرج

نتایج چه مدت ماندگاری دارند؟

یکی دیگر از تفاوت‌های قابل توجه بین درمان‌های جراحی و غیرجراحی جوانسازی واژن در کرج، مدت زمان نتیجه و دفعات تکرار درمان است. به طور کلی، نتایج حاصل از جوانسازی واژن با جراحی طولانی مدت است. بدن به پیر شدن ادامه خواهد داد، بنابراین ممکن است تغییرات قابل توجهی در ناحیه واژن در نتیجه افزایش سن، حتی پس از جراحی ایجاد شود. به طور معمول، نتایج حاصل از یک درمان غیر‌جراحی جوانسازی واژن برای مدت طولانی دوام نمی‌آورد. اغلب توصیه می‌شود که اگر فرد می‌خواهد نتایج را حفظ کند، در دوره‌های زمانی که توسط پزشک تعیین می‌شود، درمان را تکرار کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.